Section50
Section00
Cool Kids of Death podczas koncertu w Czwórce
Cool Kids of Death podczas koncertu w Czwórce, foto: Bartosz Bajerski
10.05.2019

Cool Kids of Death na Open'er Festival 2019

Kultowy zespół wraca na scenę.

Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych początku XXI wieku powraca na scenę. Organizatorzy Open'er Festival ogłosili dzisiaj, że do line-upu imprezy dołączy Cool Kids of Death - łódzka grupa sprawnie łącząca brzmienia z pogranicza punka, electro, rocka i new wave.

Artyści pojawią się na scenie w piątek - podczas ostatniego dnia festiwalu. W przeszłości grupa występowała już na gdyńskiej imprezie w 2006, 2008 i 2012 roku. Po siedmiu latach przerwy zespół powróci do Gdyni, by zagrać materiał z debiutanckiej płyty.

Ostatni krążek C.K.O.D., "Plan ewakuacji" ukazał się w 2011 roku. Była to siódma długogrająca płyta w ich dorobku.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.