Section50
Section00
Kstyk - uchem na podziemie 8
Kstyk - uchem na podziemie #8, foto: KSTYK
12.05.2019

Kstyk: Uchem na podziemie #8

Świeże odkrycia Kstyka.

OsaKa – Biegnę

Jeden z najbardziej emocjonalnych numerów jakie słyszałem w końcówce ubiegłego roku. Reprezentant indahouse opowiada o osobistych problemach z dzieciństwa i o tym jaki miały na niego wpływ. Poruszać się w takiej tematyce na pewno nie jest łatwo, więc tym bardziej  winszuję zrobienia świetnego numeru, który łapie za serducho. Nie ma mowy o infantylności. Pomimo ciężkiej tematyki OsaKa daje nam jednak nadzieje słowami „Nie zatrzymasz mnie”. Mocny i  autentyczny pocisk doceniony przez publikę. Numer już osiągnął ponad 130 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube.


blank – Wilki (prod. blank)

Przepiękny oldschoolowy styl w 2019. Można by myśleć, że te czasy już nie wrócą a tu proszę zawodnik młodego pokolenia w piękny sposób obchodzi się z muzyką, która przez wielu słuchaczy rapu jest wspominana z ogromnym sentymentem. W dodatku sam odpowiada za podkłady, na których nawija, a śmiało można je przyrównać do noonowskich produkcji. Klasa niesamowita. Osiedlówa, głowa sama się buja, nic na pokaz. Często słyszy się dyskusje, czy styl z 90tych jeszcze powróci… Ja szczerze wątpię, ale jaram się, że są osoby jak blank, które świetnie odnajdują się w tej stylistyce.

legendarny afrojax – bieda bieda bieda

W tym przypadku mamy do czynienia z artystą, który jest znany dla bardziej „wczutych” słuchaczy. Legendarny Afrojax to przede wszystkim chore teksty, serwowane od lat. W utworze „bieda bieda bieda” raper w zgrabny sposób mówi o ubóstwie. Pierwszy raz spotkałem się, aby ktoś taki sposób poruszał ten dość trudny temat. Ironia, czarny humor, świetne followupy. A ponadto numer świetnie brzmi, może lecieć na repeacie przez długie godziny. Nie mogło też zabraknąć kilku perwersyjnych wersów, ale może pominę.


zibex – telefon

zibexa można śmiało nazwać jednym z najciekawszych odkryć czwartego kwartału 2018. Najlepiej czuje się w troszkę zamulonym klimacie. Do tego dorzuca wpadające w głowę teksty jak np. „weź wychowuj moje dzieci”. Nie od dziś wiadomo, że tworzenie własnego „słownika” w rapie, to świetna opcja na zdobycie fanów. Utwór „telefon” pozwolił mu przebić się do świadomości słuchaczy i od tego numeru idzie coraz lepiej. Całość została okraszona równie stylowym klipem. Widzę w tym chłopaku ogromny potencjał (i nie mówię tego ze względu na to, że wydaje u mnie:).

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.