X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section50
Section00
Kstyk - uchem na podziemie 8
Kstyk - uchem na podziemie #8, foto: KSTYK
12.05.2019

Kstyk: Uchem na podziemie #8

Dawka nowości z polskiego rapowego podziemia.

OsaKa – Biegnę

Jeden z najbardziej emocjonalnych numerów jakie słyszałem w końcówce ubiegłego roku. Reprezentant indahouse opowiada o osobistych problemach z dzieciństwa i o tym jaki miały na niego wpływ. Poruszać się w takiej tematyce na pewno nie jest łatwo, więc tym bardziej  winszuję zrobienia świetnego numeru, który łapie za serducho. Nie ma mowy o infantylności. Pomimo ciężkiej tematyki OsaKa daje nam jednak nadzieje słowami „Nie zatrzymasz mnie”. Mocny i  autentyczny pocisk doceniony przez publikę. Numer już osiągnął ponad 130 tysięcy wyświetleń w serwisie YouTube.


blank – Wilki (prod. blank)

Przepiękny oldschoolowy styl w 2019. Można by myśleć, że te czasy już nie wrócą a tu proszę zawodnik młodego pokolenia w piękny sposób obchodzi się z muzyką, która przez wielu słuchaczy rapu jest wspominana z ogromnym sentymentem. W dodatku sam odpowiada za podkłady, na których nawija, a śmiało można je przyrównać do noonowskich produkcji. Klasa niesamowita. Osiedlówa, głowa sama się buja, nic na pokaz. Często słyszy się dyskusje, czy styl z 90tych jeszcze powróci… Ja szczerze wątpię, ale jaram się, że są osoby jak blank, które świetnie odnajdują się w tej stylistyce.

legendarny afrojax – bieda bieda bieda

W tym przypadku mamy do czynienia z artystą, który jest znany dla bardziej „wczutych” słuchaczy. Legendarny Afrojax to przede wszystkim chore teksty, serwowane od lat. W utworze „bieda bieda bieda” raper w zgrabny sposób mówi o ubóstwie. Pierwszy raz spotkałem się, aby ktoś taki sposób poruszał ten dość trudny temat. Ironia, czarny humor, świetne followupy. A ponadto numer świetnie brzmi, może lecieć na repeacie przez długie godziny. Nie mogło też zabraknąć kilku perwersyjnych wersów, ale może pominę.


zibex – telefon

zibexa można śmiało nazwać jednym z najciekawszych odkryć czwartego kwartału 2018. Najlepiej czuje się w troszkę zamulonym klimacie. Do tego dorzuca wpadające w głowę teksty jak np. „weź wychowuj moje dzieci”. Nie od dziś wiadomo, że tworzenie własnego „słownika” w rapie, to świetna opcja na zdobycie fanów. Utwór „telefon” pozwolił mu przebić się do świadomości słuchaczy i od tego numeru idzie coraz lepiej. Całość została okraszona równie stylowym klipem. Widzę w tym chłopaku ogromny potencjał (i nie mówię tego ze względu na to, że wydaje u mnie:).

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.