Section50
Section00
Dave Grohl
Dave Grohl, foto: Andrew Stuart
20.08.2019

Foo Fighters planują wydanie kolejnej płyty w przyszłym roku

Taylor Hawkins zdradził wstępne plany zespołu.

W niedawno udzielonym wywiadzie dla RockSound.TV Taylor Hawkins, perkusista Foo Fighters, stwierdził, że zespół planuje wydać swój dziesiąty album w 2020 roku. Ewentualny krążek byłby następcą wydanego w 2017 roku "Concrete and Gold". Płyta odniosła spory sukces komercyjny i zebrała pozytywne recenzje w prasie muzycznej. W Polsce w zeszłym roku otrzymała status złotej.

- Z tego co wiem od Dave'a, ma on wiele demówek, które tworzył. Myślę, że zaczniemy nad nimi pracować po zakończeniu obecnej trasy. Na pewno nie od razu, ale usiądziemy do tego, by stworzyć te kawałki razem, jako zespół. To dość długi proces i bardzo pracochłonny, ale - mam nadzieję - powinniśmy mieć kompletny materiał już w przyszłym roku - mówi w wtwiadzie Hawkins

W poprzedni piątek Dave Grohl niespodziewanie pojawił się w klubie Moth Club w Londynie, gdzie na jednej scenie zagrał z... Rickiem Astleyem.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.