Section50
Section00
Onar i Pezet w teledysku do utworu Maradona
Onar i Pezet w teledysku do utworu "Maradona", foto: Kadr z teledysku: youtube.com / OnarTV
27.08.2019

Płomień 81 z pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę

Po 14 latach Onar i Pezet ponownie łączą siły.

Właśnie dzisiaj mija 20. rocznica wydania debiutanckiego albumu Płomienia 81 "Na zawsze będzie płonął", który na dobre zapisał się w historii polskiego rapu. Duet z Ursynowa wydał jeszcze dwa krążki: "Nasze dni" oraz "Historie z sąsiedztwa". Po 14 latach od premiery trzeciej płyty, Pezet i Onar ponownie łączą siły i już niebawem do rąk słuchaczy trafi nowe wydawnictwo. Pierwszym singlem, który je zapowiada jest "Maradona", do którego klip został nakręcony w Neapolu, gdzie argentyński piłkarz spędził najlepsze lata kariery. Za bit do kawałka odpowiada PSR.

Niestety, nie znamy jeszcze szczegółów nowej płyty Płomienia, ale spodziewać się go możemy jeszcze w tym roku. Za miesiąc natomiast ukaże się długo wyczekiwana solowa płyta Pezeta, z której znamy już dwa utwory - "Obrazy Pollocka" oraz "Intro". Rok temu swój krążek wydał także Onar. Wygląda zatem na to, że raperzy z warszawskiego Ursynowa na dobre wracają do gry.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.