Section50
Section00
Okładka mixtapeu Art Brut
Okładka mixtape'u "Art Brut", foto: mat. promocyjne
19.09.2019

PRO8L3M przygotowuje "Art Brut 2"

Kultowy mixtape doczeka się kontynuacji.

Dzisiaj mija dokładnie pięć lat od wydania przełomowego mixtape'u "Art Brut". Od tamtej pory PRO8L3M przeszedł długą drogę od występów w małych klubach do wyprzedania Torwaru i koncertów w Ameryce Północnej. Właśnie dziś w mediach społecznościowych duetu pojawiła się zdawkowa informacja, która z pewnością mocno ucieszyła wszystkich jego fanów:

"Art Brut 2" w drodze.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Art Brut 2 w drodze

Post udostępniony przez PRO8L3M (@pro8l3m)

Póki co o drugiej części nie wiadomo tak naprawdę nic - czy także będzie to mixtape, czy też oparta będzie na klasykach polskiego popu i kiedy można się jej spodziewać. Dotychczas duet wypuszczał nowe wydawnictwa w cyklu EP - mixtape - album długogrający. Idąc tym tropem kolejny krążek powinien przybrać formę EP-ki. Na kolejne wieści przyjdzie nam jeszcze odrobinę poczekać.

Przez wielu uważany za małą rewolucję w ulicznym rapie, "Art Brut" opierał się na rodzimych popowych kawałkach z lat 70. i 80.. Zinterpretowane przez Steeza perełki polskiej muzyki rozrywkowej w połączeniu z charakterystycznym, offbeatowym sposobem rapowania Oskara szybko zyskały status kultowych. Świadczą o tym także ceny, jakie osiąga mixtape w resellingu (od kilkuset do ponad tysiąca złotych). Od początku działalności PRO8L3M wydał kolejno: "C30-C39", "Art Brut", "PRO8L3M", "Hack3d by Gh05T 2.0", "Ground Zero Mixtape" oraz "Widmo".


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.