Section50
Section00
03.10.2019

Gangstarr prezentuje nowy klip

Legendarna formacja powraca z nowym materiałem.

Gang Starr powraca! Wydany niespodziewanie niemal dwa tygodnie temu singiel "Family and Loyalty" z gościnnym udziałem J. Cole'a doczekał się teledysku. To pierwszy utwór DJ Premiera i nieżyjącego już Guru od 2003 roku. Jak się okazuje, Premier ma dostęp do tak wielu niewykorzystanych zwrotek zmarłego w 2010 rapera, że uda się wydać cały album. Płyta została zapowiedziana na Instagramie kultowego zespołu. W krótkim wideo Nas nagrywa wiadomość, w której nie dowierza, że nowy krążek faktycznie się ukaże. Spodziewać się zatem możemy, że Nasir również pojawi się na nadchodzącym wydawnictwie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

@DJPremier @Nas #GangStarrForever

Post udostępniony przez Gang Starr (@gangstarr)

W opublikowanym właśnie klipie zobaczymy DJa Premiera, J. Cole'a, ale też samego Guru na archiwalnych ujęciach oraz jego syna, Keitha Casima.

- Casim sprawił, że czułem się, jakbu Guru był tu ze mną. Dla mnie kluczowym było to, by w klipie główną postacią był jego syn. Keith zdaje się zaczynać rozumieć ogromne dziedzictwo swojego ojca. Cała ekipa dzieliła się z nim przeróżnymi historiami. Jesteśmy z nim całkowicie szczerzy - mówimy o tym, jak doskonale bawiliśmy się z Guru i ile złych momentów przeżyliśmy. Chcemy po prostu, by dobrze poznał swojego ojca - mówi DJ Premier.

Ostatnim albumem Gang Starr jest wydany w 2003 roku "The Ownerz". W 2010 Guru zmarł po rocznej walce z nowotworem.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.