X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section50
Section00
Kstyk: Uchem na podziemie 22
Kstyk: Uchem na podziemie #22, foto: Kstyk
27.11.2019

Kstyk: Uchem na podziemie #22

Podziemna selekcja Kstyka.

Wiktor z WWA - Nightride (prod. Swizzy)

Zastanawiałem się, jaki utwór z płyty „Miłość, nienawiść, balet” wyróżnić. Padło na „Nightride” ze względu na prześwietne poprowadzenie słuchacza przez cały numer. Wiktor to gość, który ma ogromne skille. Jego muzyki chce się po prostu słuchać i tak jest też tutaj. Możemy usłyszeć tu kilkanaście różnych flow, co jest rzadko spotykane. Utwór opowiada o wyprawach nocnych, które pewnie każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu przeżył, a co w tym wszystkim najlepsze nie jest to podane wprost. Ogromny warsztat, umiejętne łączenie rapu ze śpiewem i przemyślane teksty - to charakteryzuje album „MNB”. Co prawda uważam, że trzeba znaleźć coś dla siebie, ale otwarte głowy na bank docenią ten materiał.

 

lackluster - taśmy i klisze (prod. lackluster)

Jak usłyszałem przedpremierowo EP lacklustera, to pomyślałem sobie, że ten gość po prostu wchodzi z nowym podgatunkiem na polską scenę. Wykonawca wręcz maluje obraz ze swoich wakacyjnych wspomnień, a wszystko zostało położone na własnej na produkcji. Nie sposób nie docenić młodego twórcy. Wszystko tu się zgrywa: rap ze śpiewem, prosty lecz przemyślany tekst, który przypomina nam o młodości. Łatwo utożsamić się tekstem, co jest wielkim plusem, że artysta mówiąc o sobie mówi o milionach. Refren zostaje w głowie na wiele tygodni. A do tego dorzucono odpowiedni teledysk.

 

Kowalczyk - Zły (prod. CatchUp)

Dawno nie miałem czegoś takiego, że przy słuchaniu kawałka na chacie skakałem i wykrzykiwałem tekst. Kowalczyk z CatchUpem sprawili, że tak się stało. Współpraca tych dwóch gości mieszkających we Wrocławiu wyszła niesamowicie, a konsekwencją jest utwór „Zły”, czyli istny banger. Produkcja z tych potężnych, wpadających w ucho, robiąca robotę - nie odbierając niczego Kowalczykowi. Raper w pełni wykorzystał bit oraz zrobił coś ponadto. Bawi się z flow, łamie tempo, zaskakuje rymami. A wszystko zrobione tak, że słuchacz może nawijać prawie cały numer z twórcą. Coś pięknego na koncerty, ale i do słuchania na słuchawkach. Ponadto klip uzupełnia klimat.

 

kaczka - MUSISZ PRZETRWAĆ (prod. tommye)

Z muzyką kaczki jest u mnie różnie. Raz siedzi, raz mniej, ale od samego początku wiedziałem, że umiejętności nie sposób mu odmówić. W jakiś sposób potwierdza to też ukończenie przez rapera szkoły muzycznej pierwszego stopnia. Wizja na ten numer odbiega od standardu - jest czymś nowym, dopracowanym na naszej scenie. Wachlarz flow i odpowiedni dobór do danego fragmentu pozostawia u słuchacza niepokój, który rośnie wraz z kolejnymi wersami. Mimo, że spora część linijek została powtórzona wiele razy, to utwór nie zanudza. Nie czuję, że brakuje tu tekstu. Po prostu kaczka tak dobrze manipulował swoim głosem, że to nie przeszkadza i za to szacun. Idealnie zbudowany klimat.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.