Section50
Section00
Coachella: 20 Years in the Desert
Coachella: 20 Years in the Desert, foto: mat. prasowe
07.01.2020

"Coachella: 20 Years in the Desert" - dokument o kultowym festiwalu już w marcu

W filmie znajdziemy nieopublikowane do tej pory zdjęcia, wywiady i fragmenty koncertów.

W 1999 roku po raz pierwszy odbył się festiwal Coachella. Od tego czasu pustynne święto muzyki zdobyło setki tysięcy fanów na całym świecie, stając się jednym z najważniejszych corocznych muzycznych wydarzeń. Na scenach kalifornijskiej imprezy regularnie pojawiają się najpopularniejsi muzycy wspierani przez dziesiątki dobrze rokujących artystów rozpoczynających swoją drogę na szczyt.

By uczcić 20. rocznicę istnienia festiwalu, jego organizatorzy rozpoczęli współpracę z serwisem YouTube, wynikiem której będzie film dokumentalny opowiadający bogatą historię Coachella Valley Music and Arts Festival. Internetowa premiera filmu "Coachella: 20 Years in the Desert" odbędzie się 31 marca.

W dokumencie przedstawiona zostanie historia festiwalu od samego początku aż do ostatniej edycji z 2019 roku. W filmie zobaczymy nieopublikowane dotąd nagrania oraz wywiady, a także fragmenty występów takich artystów, jak m.in. Radiohead, Kanye West, Madonna, Daft Punk, Travis Scott, Rage Against the Machine, LCD Soundsystem, Pixies, Swedish House Mafia, Jane’s Addiction, The White Stripes, Beck czy Björk.

Oficjalny zwiastun filmu znajdziecie poniżej:


sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.