Section50
Section00
Dave Mustaine
Dave Mustaine, foto: opethpainter/foter.com
09.01.2020

Dave Mustaine i Megadeth gotowi do powrotu na scenę

Kondycja lidera zespołu pozwala na start trasy koncertowej.

Megadeth oficjalnie wraca do koncertów! Zespół, którego lider - Dave Mustaine - ogłosił w zeszłym roku, że zmaga się z nowotowrem gardła, jest gotowy na europejską trasę koncertową z Five Finger Death Punch i Bad Wolves. Świetną wiadomością formacja podzieliła się ze swoimi fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych dosłownie kilka dni przed pierwszym zaplanowanym występem w Helsinkach.

O swojej chorobie Mustaine poinformował w czerwcu zeszłego roku. Zespół natychmiast anulował występy zaplanowane na następne pół roku, a sam frontman skupił się na pracy nad nowym albumem Megadeth. Już we wrześniu lekarze z dużym entuzjazmem mówili o rychłym powrocie do zdrowia artysty. Teraz trash metalowa grupa jest już w stu procentach gotowa na koncertowy powrót.

- Megadeth powraca! Nie możemy doczekać się grania dla Was w ramach Killing Road 2020! Jakich kawałków nie możecie się doczekać? - pyta zespół na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

Polscy fani Megadeth będą mieli okazję usłyszeć swoich idoli już 12 lutego w warszawskim Torwarze.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.