Section50
Section00
Trent Reznor z zespołu Nine Inch Nails
Trent Reznor z zespołu Nine Inch Nails, foto: Ferenc Szelepcsenyi/Shutterstock.com
15.01.2020

Poznaliśmy muzyków, którzy w tym roku trafią do Rock and Roll Hall of Fame

Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in. Depeche Mode, Biggie i Nine Inch Nails.

Muzeum Rock and Roll Hall of Fame ogłosiło artystów, którzy w tym roku dołączą do grona wprowadzonych do muzeum rocka. Podczas ceremonii, która odbędzie się już w maju, tego zaszczytu dostąpią Whitney Houston, The Notorious B.I.G., Nine Inch Nails, Depeche Mode, T. Rex, The Doobie Brothers, Irving Azoff i Jon Landau.

Na swój moment chwały muszą jeszcze poczekać tacy artyści jak: Motörhead, Kraftwerk, Thin Lizzy, Todd Rundgren, Dave Matthews Band, Soundgarden i Judas Priest. Ostatnia trójka znalazła się nawet w piątce najczęściej wybieranych artystów w głosowaniu fanów.

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.