Section50
Section00
Budynek Rock  Roll Hall of Fame
Budynek Rock & Roll Hall of Fame, foto: foter.com / robzand
24.03.2020

Ceremonia wprowadzenia do Rock & Roll Hall of Fame przesunięta

Nowi artyści formalnie dołączą do największych ikon dopiero jesienią.

Muzeum Rock & Roll Hall of Fame przesunęło ceremonię wprowadzenia nowych artystów. "Rocznik 2020" oficjalnie dołączy do grona najwybitniejszych muzyków dopiero 7 listopada.

Wśród tegorocznych nagrodzonych znaleźli się Whitney Houston, The Notorious B.I.G., Nine Inch Nails, Depeche Mode, T. Rex, The Doobie Brothers, Irving Azoff i Jon Landau. O wyborze artystów pisaliśmy tutaj.

Pierwotnie uroczystość w Cleveland miała się odbyć 2 maja. Niestety, z powodu panującej pandemii organizatorzy zmuszeni zostali do podjęcia poważnych kroków.

- Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczestników i artystów. Stosujemy się zatem do wytycznych władz i kierujemy się zdrowym rozsądkiem - komentują decyzję przedstawiciele muzeum.


BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.