Section50
Section00
Post Malone
Post Malone, foto: Universal Music/Adam Degross/mat. prasowe
29.04.2020

Post Malone z rekordem Billboard Hot 100

"Circles" pobił rekord w liczbie tygodni spędzonych w Top 10 zestawienia Billboard Hot 100.

Pochodzący z ostatniej płyty Post Malone'a utwór "Circles" jest w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych utworów w USA już od 34 tygodni. Ta sztuka nie udała się do tej pory żadnemu innemu artyście. Co ciekawe, inny singiel Post Malone’a – nagrany w duecie ze Swa Lee "Sunflower" – spędził w Top 10 33 tygodnie.

Oto 10 piosenek, które najdłużej utrzymywały się w pierwszej dziesiątce zestawienia:
01. Post Malone - "Circles" (34 tygodnie)
02. Post Malone i Swae Lee - "Sunflower (Spider-Man: Into the Spider-Verse)" (33 tygodnie)
02. Maroon 5 i Cardi B - "Girls Like You" (33 tygodnie)
02. Ed Sheeran - "Shape of You" (33 tygodnie)
05. Travis Scott i Drake - "Sicko Mode" (32 tygodnie)
05. The Chainsmokers i Halsey - "Closer" (32 tygodnie)
05. LeAnn Rimes - "How Do I Live" (32 tygodnie)
08. Mark Ronson i Bruno Mars - "Uptown Funk!" (31 tygodni)
09. Billie Eilish - "Bad Guy" (30 tygodni)
09. Santana i Rob Thomas - "Smooth" (30 tygodni)

- Siłą tego singla jest niewątpliwie kombinacja uzależniającego, zabawnego, emocjonalnego i przy okazji niemęczącego refrenu wraz z tekstem, z którym możemy się utożsamić. Któż z nas nie miał choć raz poczucia, że kręci się w kółko? Młodzi, starzy, bogaci, biedni, białoskórzy, czarnoskórzy… dotyczy to nas wszystkich. Za każdym razem, gdy słyszę "Circles", robię głośniej, tak jak na samym początku. Nie mogę się uwolnić od tego kawałka i myślę, że nie jestem odosobniony - skomentował sprawę dyrektor programowy stacji XHTZ (Z90) z San Diego w rozmowie z Billboard.

W samych Stanach „Circles” ma ponad 732 mln streamów.

mat. prasowe/AŚ

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.