Section50
Section00
Kazik Staszewski, lider zespołu Kult, podczas koncertu w Czwórce
Kazik Staszewski, lider zespołu Kult, podczas koncertu w Czwórce, foto: Czwórka/Bartosz Bajerski
06.05.2020

Nowe daty warszawskich koncertów Kultu

To już druga zmiana terminów występów w Stodole.

Mocno dająca się we znaki we wszystkich obszarach życia - także w kulturze - epidemia koronawirusa zmusiła Kult do ponownej zmiany terminów koncertów w warszawskiej Stodole.

W ramach trasy "KULT Akustik 2020" zespół miał dać dwa występy w warszawskim klubie Stodoła. Pierwotne terminy to 12 i 13 marca, czyli dosłownie kilka dni po wprowadzeniu pierwszych obostrzeń związanych ze światową pandemią koronawirusa. Następnie ustalono, że koncerty odbędą się w połowie maja (15 i 17). Teraz fani legendarnego zespołu muszą uzbroić się w jeszcze większą cierpliwość. 6 i 7 listopada - w te dwa jesienne dni powinniśmy zobaczyć i usłyszeć muzyków na żywo w stołecznym lokalu.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.