Section50
Section00
Flume
Flume, foto: Foter.com/swimfinfan
07.05.2020

Flume remiksuje "Blue (Da Ba Dee)" Eiffel 65

Australijczyk pracuje nad nowym albumem.

Pochodzący z Australii DJ i producent, Flume, spędza czas izolacji w studiu pracując nad nowym materiałem. Dzisiejszej nocy na swoim Twitterze muzyk opublikował krótkie wideo "zza kulis". Co w nim widzimy (i słyszymy)?

Otóż Flume wziął na warsztat wielki hit lat 90. autorstwa włoskiej grupy Eiffel 65. Chodzi oczywiście o piosenkę "Blue (Da Ba Dee)", która na przełomie wieków stała się światowym przebojem, osiągając pierwsze miejsca zestawień m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie, Rosji, Nowej Zelandii oraz 6. miejsce w Stanach Zjednoczonych. Producent na potrzeby publikacji upodobnił się do animowanych postaci z oryginalnego teledysku, malując swoją twarz niebieską farbą.

Australijczyk pracuje obecnie nad trzecim studyjnym albumem. Jak zdradził w czasie podcastu "My Friend Podcast" następca wydanego w 2016 roku albumu "Skin" powinien być ukończony w ciągu trzech miesięcy.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.