Section50
Section00
Ed Sheeran
Ed Sheeran, foto: Mark Surridge/mat. prasowe/Atlantic Records
19.05.2020

Ed Sheeran przekazał swojej dawnej szkole 170 tysięcy funtów

Ogromna pomoc artysty dla placówki w Suffolk.

Znajdująca się w angielskim Suffolk szkoła średnia Thomas Mills High School otrzymała ogromne wsparcie finansowe od znanego na całym świecie sympatycznego rudzielca z Halifax. Mowa tu oczywiście o Edzie Sheeranie, który uczęszczał do angielskiej placówki w swojej młodości.

W ciągu ostatnich dwóch lat fundacja Ed Sheeran Suffolk Music Foundation przekazała szkole aż 170 tysięcy funtów. Dzięki tym funduszom placówka mogła pozwolić sobie na zakup nowoczesnych komputerów, aparatów, zaawansowanego oprogramowania i wielu innych sprzętów, które wydatnie zmodernizowały szkołę.

- Przekazane datki pozwoliły Thomas Mills High School na unowocześnienie klas artystycznych i informatycznych, co przekłada się na podwyższenie standardów edukacyjnych dla uczniów - czytamy w oświadczeniu fundacji.

- Uczniowie i nauczyciele mają wielkie szczęście, że wspiera ich tak wyjątkowy dobroczyńca, który wie jak ważna w edukacji jest sztuka i jak faktycznie może ona zmienić życie wielu uczących się tutaj osób - dodaje dyrektor szkoły Richard Hanley.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.