Section50
Section00
Eldo
Eldo, foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
20.05.2020

Eldo w StoproRap

Wytwórnia rozpoczyna "rekrutację" mocnym akcentem.

Eldo, czyli legenda polskiego rapu i współtwórca kultowego Grammatika dołącza do ekipy StoproRap. Jest to już drugi artysta, który zasilił szeregi nowego-starego labelu.

Niemal miesiąc temu Remigiusz Łupicki, czyli popularny DJ Remo, założyciel My Music, wykupił od Winiego zasłużoną wytwórnię Stoprocent. W powstałym w Szczecinie labelu swoje płyty wydawali m.in. Sobota, Borixon, Kabe czy Bonson. Wraz z przejęciem oficyny przez Łupickiego jasnym stało się, że będzie to dla niej nowy start.

Na dobry początek współpracę ze StoproRap podjął weteran polskiej sceny - DJ Decks. Teraz do poznańskiego dj-a i producenta dołączył Eldo. Pierwszym wspólnym projektem założyciela Grammatika i wytwórni będzie album "Alfa", na który środowisko czeka już cztery lata.

- Projekt tego labelu to coś, w co bardzo wierzę i cieszę się, że będę współtworzył to wydawnictwo - komentuje Eldo.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.