Section50
Section00
Plakat promujący Trzeci Domowy Salon Ambientu
Plakat promujący Trzeci Domowy Salon Ambientu, foto: Up To Date/mat. promocyjne
21.05.2020

Up To Date Festival zaprasza na Trzeci Domowy Salon Ambientu

Kolejna odsłona wyjątkowego cyklu już w tę niedzielę.

Up To Date Festival już po raz trzeci zaprasza wszystkich fanów dobrego brzmienia spragnionych muzyki na żywo na Domowy Salon Ambientu, który odbędzie się już w tę niedzielę (24.05.2020) o godzinie 20:00. Całość obejrzeć będzie można za pośrednictwem Facebooka podczas specjalnej transmisji live.

- Teraz, gdy nie możemy spotkać się z Wami na regularnych Salonach w całej Polsce, wychodzimy sytuacji naprzeciw i zapraszamy na Trzeci Domowy Salon Ambientu. Jedyny taki salon, gdzie nie obowiązuje limit miejsc, bowiem uczestnicy wygodnie rozłożą się na dywanach i poduszkach w swoich domach, przy akompaniamencie muzyki ambientalnej i innej znanej z Salonów Ambientu. Na kolejnym Domowym Salonie Ambientu zagra Botanica - czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Cykl wydarzeń o nazwie "Salon Ambientu" rozpoczął się w Białymstoku i wywodzi się z działań festiwalu Up To Date oraz kolektywu Technosoul. Dotychczas odbyło się kilkadziesiąt edycji w wielu miastach Polski. Tworząc Salony Ambientu, organizatorzy skupiają się na promocji takich gatunków jak ambient, modern classical, IDM czy noise. Kulminacyjnym momentem roku jest Centralny Salon Ambientu odbywający się w ramach festiwalu Up To Date rokrocznie we wrześniu.

 

mat. prasowe/AŚ

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.