Section50
Section00
Rosalie
Rosalie, foto: mat. prasowe/Def Jam Recordings Poland
21.05.2020

Koncert Rosalie. najpopularniejszym globalnie wideo w serwisie Tidal

Ogromny sukces polskiej artystki.

Pierwszy koncert Rosalie. promujący jej najnowszą płytę "IDeal" i od razu światowy sukces! Artystka, której występ na żywo pojawił się w serwisie Tidal został doceniony nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Zapis specjalnego wydarzenia trafił na szczyt zestawienia Tidal Global. Użytkownicy serwisu jako pierwsi mogli usłyszeć i zobaczyć wokalistkę wykonującą takie utwory jak "IDeal", "Chmury", "Moment" czy "Nie Mów".

- Z live sesją wiąże się duża ekscytacja, ponieważ po raz pierwszy zagraliśmy materiał z mojej nowej płyty. Nie mogłam się doczekać tych wykonań. Do zespołu dołączył Tomek Sołtys na klawiszu, co dało nam sporo nowych możliwości, efekty słychać na nagraniu - skomentowała występ artystka.

Rosalie. jest pierwszą polską artystką, która znalazła się na szczycie listy Tidal Global, co oznacza, że jej występ w badanych okresie był najczęściej odtwarzanym wideo na świecie. Tytułowy utwór "IDeal" dodatkowo znalazł się na międzynarodowych playlistach "Slow Jams" i "R&B&E".

Czekamy na kolejne sukcesy Rosalie., którą usłyszeć możecie na naszej antenie w audycji "Dziewczyny grają".

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.