Section50
Section00
Eminem
Eminem, foto: mat. prasowe/Universal Music
16.06.2020

Eminem zdradził, których raperów uważa za najlepszych

Na liście znaleźli się m.in. Jay-Z, Kendrick Lamar i Nas.

Jesteście ciekawi, kto znajduje się na liście najlepszych raperów "boga rapu"? Będziecie zadowoleni - Eminem zdradził, kto spośród kolegów po fachu zasługuje na miano wybitnego. Ostrzegamy: zaskoczeń... nie będzie.

Popularny youtuber NoLifeShaq postanowił spytać trzydziestu raperów, kogo uważają za najlepszych w swojej branży. Eminem postanowił odpowiedzieć publicznie na swoim twitterowym koncie.

- Według mnie, pomijając kolejność, należą do nich Lil Wayne, 2Pac, Royce da 5'9", Jay-Z, Redman, Treach, Kool G Rap, Biggie, Crooked, LL Cool J, Nas, Joyner Lucas, Kendrick, J Cole, Andre 3000, Rakim i Big Daddy Kane - napisał krótko Slim Shady.

Opublikowana przed kilkoma dniami lista różni się nieco od tej, którą Eminem "nawinął" w utworze "Till I Collapse". Wtedy na szczególny szacunek Ema zasłużyli sobie Redman, Jay-Z, 2Pac, Biggie, Andre 3000, Jadakiss, Kurupt i Nas.

A Wy? Co sądzicie o takim zestawieniu?

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.