Section50
Section00
Jay-Z
Jay-Z, foto: Joella Marano/foter.com
24.06.2020

Jay-Z wsparł Marcusa Rashforda w walce o darmowe posiłki w szkołach

W kwietniu agencja Cartera rozpoczęła współpracę z młodym piłkarzem.

W zeszłym tygodniu cały - nie tylko sportowy - świat obiegła wiadomość, mówiąca o tym, że Marcusowi Rashfordowi udało się nakłonić brytyjski rząd do cofnięcia decyzji o zawieszeniu na okres letni darmowych posiłków w szkołach dla najbiedniejszych dzieci. Kampania zapoczątkowana przez młodego piłkarza Manchesteru United była mocno wspierana przez należącą do Jaya-Z agencję Roc Nation, z którą sportowiec rozpoczął współpracę jeszcze w kwietniu.

- Marcus jest świetnym przykładem tego, jak nasza organizacja stara się chronić i wspierać tych, którzy nie mają możliwości radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach - mówi zasiadający w zarządzie Roc Nation Michael Yormark.

Jak donosi brytyjski The Telegraph Jay-Z skontaktował się bezpośrednio z Rashfordem, by wyrazić swój ogromny szacunek dla jego postawy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marcus Rashford (@marcusrashford)

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.