Section50
Section00
Robert Smith, lider The Cure
Robert Smith, lider The Cure, foto: mat. prasowe/Universal Music
28.07.2020

Lollapaloozę 2020 obejrzysz z domu

Organizatorzy przygotowują specjalne wirtualne wydarzenie.

W związku z obecną sytuacją w Stanach Zjednoczonych i masowo odwoływanych festiwalach fani muzyki na żywo muszą radzić sobie inaczej niż zazwyczaj. Organizatorzy wielkich imprez wychodzą im naprzeciw, tworząc specjalne wirtualne wydarzenia. Do tego grona dołącza także słynna Lollapalooza.

Lolla2020 - bo tak nazywać się będzie nadchodzące wydarzenie - potrwa aż cztery noce, podczas których zobaczyć będziemy mogli ponad 150 koncertów i wystąpień zupełnie za darmo. Transmisja odbędzie się na YouTube i nie zabraknie w jej trakcie zarówno archiwalnych festiwalowych występów, jak i zupełnie nowych, premierowych show od takich artystów jak m.in. Kali Uchis, Vic Mensa czy H.E.R.

Perry Farrel, twórca festiwalu, przygotował też trzy naprawdę niecodzienne punkty w grafiku. Pierwszy raz od 24 lat będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć Porno for Pyros. Wokalista Jane's Addiction połączy również siły z Mikiem Garsonem w występie-hołdzie dla Davida Bowiego. Trzecią niespodzianką jest koncert orkiestry Kind Heaven z Taylorem Hawkinsem z Foo Fighters. Poza tym Farrel poprowadzi rozmowy z artystami, a wśród nich znaleźli się chociażby Lars Ulrich czy Chuck D.

Oczywiście nie zabraknie również klasycznych nagrań z poprzednich odsłon imprezy. Widzowie będą mogli obejrzeć i usłyszeć koncerty Paula McCartneya, Metalliki, The Cure, OutKast, Tylera the Creatora, Tenacious D, Cypress Hill, Princess Nokii i wielu, wielu innych.

Wydarzenie on-line odbędzie się w dniach 30 lipca - 2 sierpnia.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.