Section50
Section00
Hurts
Hurts, foto: mat. prasowe
31.07.2020

Hurts publikują nowy klip i zapowiadają światową trasę koncertową

Przyszłoroczne tournée będzie promować nadchodzący album "Faith".

Premiera długo wyczekiwanego albumu Hurts coraz bliżej. Nadchodzący materiał "Faith", który ukaże się już 4 września, będzie przełomowym etapem w muzycznej karierze zespołu. W związku z przeciwnościami losu, które spotkały jego członków, duet Hurts zmierzył się z poważnym twórczym kryzysem. Wyszedł z niego jedynie silniejszym, co objawiło się jeszcze mocniejszym i bardziej surowym brzmieniem ich muzyki. Po wydanych niedawno "Voices", "Suffer" i "Redemption", zespół podzielił się kolejnym utworem. "Somebody" promowany przez pierwszy oficjalny klip towarzyszący albumowi, można już zobaczyć na YouTube.

Najnowszy singiel Hurts "Somebody" jest zdecydowanym dowodem na to, że zespół wyszedł poza dotychczas znane ramy i sięgnął po nowe, niezwykle energiczne brzmienie. - "Somebody" to piosenka o oporze, sile i wychodzeniu z beznadziejnej sytuacji. Różni się od muzyki, którą tworzyliśmy do tej pory, ale doskonale ujmuje intensywność i energię zawartą na części nadchodzącego albumu - tłumaczą Hurts. Podnosząca na duchu kompozycja utworu została oparta o powtarzające się wybuchy emocji, natomiast przejmujące aranżacje Adama Andersona pozwoliły wznieść się wokalowi Theo Hutchcraft’a jeszcze wyżej. Pierwszy oficjalny teledysk promujący album "Faith" oddaje zamiłowanie zespołu do metafor. Theo przemierza w nim surrealistyczne miasto zamieszkałe przez egzotyczne ptaki. "Somebody" jest odzwierciedleniem przemyślanej, przepełnionej artyzmem i podprogowych znaczeń wizji Hurts.

Równolegle z premierą singla "Somebody", Hurts ogłosili oficjalny powrót na scenę. Światowa trasa koncertowa z albumem "Faith", która rozpocznie się 11 lutego 2021 i będzie trwać aż trzy miesiące obejmie 17 krajów, w tym dwa koncerty w Polsce. Hurts zobaczymy 6 kwietnia w Warszawie oraz 7 kwietnia w Katowicach.

 

AŚ/mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.