Czwórka Blog - baner
BLOG - Czwórka - Muzyczny

Ruszyła Rap Biblioteka - nowy projekt z Łoną, Włodim, Sokołem, Safulem i Pezetem

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 20:35
Przedstawiciele polskiej sceny opowiedzą o książkach, które ich zmieniły.

Powitajcie nowy ciekawy projekt powiązany z polską sceną hip-hopową - Rap Biblioteka. Łona, Włodi, Sokół, Saful i Pezet opowiadać w nim będą o książkach, które były dla nich istotne oraz o pisarzach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.

W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie.

W pierwszym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube udział wziął Łona. Z tej rozmowy odbiorcy dowiedzą się m.in. jaka książka uratowała raperowi życie, co by było gdyby Andrzej Wajda słuchał scenarzysty, co Łona sądzi o pacyfizmie Vonneguta czy sytuacji rasowej w USA. W rozmowie z Rasem - raperem znanym z zespołu Rasmentalism oraz audycji w newonce.radio - Łona odbija się od pytań o literaturę, która była dla niego pochłaniająca, ważna, trudna, ale też rozbrajająco zabawna.

Premiera kolejnych odcinków RAP BIBLIOTEKI w każdą kolejną środę do 16 września.

 

Zobacz więcej na temat: sokół Włodi pezet Ras