Section50
Section00
James Blake
James Blake, foto: mat. prasowe/Universal Music
14.09.2020

James Blake interpretuje Franka Oceana

Artysta kontynuuje luźną serię coverów.

James Blake wydał własną wersję utworu "Godspeed" Franka Oceana. Blake jest producentem i aranżerem oryginalnego utworu, który pojawił się na albumie "Blonde" z 2016 roku.

Artysta początkowo wykonał cover utworu w ramach sesji Instagram Live. Cover zdobył olbrzymią popularność – między innymi stał się wiralem na TikToku – dlatego artysta zdecydował się na nagranie i opublikowanie "Godspeed" w całości.

- To była wyjątkowa dla mnie piosenka od zawsze, ale nie spodziewałem się, że spotka się z tak fantastycznym odbiorem. Dużo miłości dla wszystkich, którzy sprawili, że nagrałem tę wersję - przyznaje Blake.

"Godspeed" to następca ostatniego singla Blake’a, "Are Yoy Even Real?", który ukazał się lipcu. W trakcie kwarantanny James Blake często raczył fanów coverami: mogliśmy usłyszeć interpretacje takich klasyków jak "No Surprises" Radiohead, "Come As You Are" Nirvany, "Georgia on my Mind" Raya Charlesa, "The First Time I Ever Saw Your Face" Roberty Flack czy "Atmosphere" Joy Division. Nie zabrakło też nowości – "When the Party’s Over" i guilty pleasures – "Barbie Girl" Aqua. Blake przekazywał zyski ze swoich livestreamów na rzecz organizacji charytatywnych.


 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.