Section50
Section00
David Bowie
David Bowie, foto: pixabay.com
23.09.2020

W Brighton startuje wystawa wyjątkowych fotografii z Davidem Bowie

Otwarcie już w przyszłym miesiącu.

Już 17 października w Brighton Museum and Art Gallery nastąpi inauguracja wyjątkowej wystawy z Davidem Bowie w roli głównej. Fotografie, które trafią na pokaz, zostały wykonane i wyselekcjonowane przez Geoffa MacCormacka - przyjaciela Bowiego z dzieciństwa, który był też członkiem zespołu The Spiders From Mars.

60 zdjęć, które trafią do muzeum w Brighton, zostało zrobionych przez MacCormacka głównie w latach 70. podczas podróży po całym świecie z Bowiem i zespołem (nie zabraknie choćby obrazków z podróży koleją transsyberyjską).

- Te zdjęcia z wakacji - jak lubię je określać - pokazują Davida w zupełnie innym wymiarze niż fotografie z profesjonalnych sesji. To prawdziwie wakacyjne fotki. Na wielu z nich widać, jak bardzo szczęśliwym człowiekiem był - mówi o wystawie MacCormack.

Wystawa wystartuje w październiku i otwarta będzie aż do 6 czerwca 2021 roku. Jeżeli zamierzacie odwiedzić Anglię, to koniecznie dopiszcie to do swojej listy must-see!

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.