Section50
Section00
Grafika promująca warsztaty Muzyka elektroniczna
Grafika promująca warsztaty "Muzyka elektroniczna", foto: Up To Date Festival/mat. promocyjne
14.10.2020

Bezpłatne warsztaty z muzyki elektronicznej od Up To Date Festival

Świetna inicjatywa białostockiego festiwalu dostępna zupełnie za darmo.

Takie akcje lubimy! Organizatorzy Up To Date Festival ogłosili właśnie jedyną taką inicjatywę - zupełnie darmowe warsztaty skupione wokół świata muzyki elektronicznej. Dzięki sesjom w ramach "Muzyka elektroniczna - warsztaty z Up To Date Festival" chętni zgłębią tajniki gatunku zarówno w teorii, jak i w praktyce.

- Chcąc dzielić się tym, co kochamy najbardziej, przedstawiamy cykl bezpłatnych warsztatów dla zainteresowanych produkcją muzyczną i warsztatem DJ-skim oraz nauczycieli przedmiotów muzycznych i artystycznych. Chcemy przybliżyć historię muzyki elektronicznej, najpopularniejsze gatunki, metody miksowania, produkcji i kompozycji - czytamy w notce prasowej.

W ramach warsztatów 6 doświadczonych instruktorów przeprowadzi 12 sesji w przestrzeniach klubu FOMO. Wspólne działania zakończą się występami prezentującymi świeżo nabyte umiejętności. Wśród prowadzących znaleźli się m.in. Norbert "Bert" Borzym oraz Kuba Sojka - nasi redakcyjni koledzy.

Program warsztatów:

  • 20-21.10 Warsztaty didżejskie (gramofony i mikser). Prowadzenie: Dtekk
  • 22-23.10 Warsztaty z obsługi syntezatorów. Prowadzenie: Michał Wolski
  • 29-30.10 Warsztaty - kategoryzacja i specyfikacja muzyki elektronicznej część 1 i część 2. Prowadzenie: Paweł Klimczak (Naphta)
  • 5-6.11 Warsztaty - historia i uwarunkowania społeczne rozwoju muzyki elektronicznej część 1 i część 2. Prowadzenie: Norbert Borzym (Bert)
  • 9-10.11 Warsztaty producenckie (Ableton live). Prowadzenie: Kuba Sojka
  • 13-14.11 Warsztaty didżejskie (CDJ, kontrolery komputerowe). Prowadzenie: Monster DJ

Udział w warsztatach jest bezpłatny. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres: warsztaty@uptodate.pl, w tytule wpisując "Warsztaty". Liczba miejsc jest ograniczona.

 

mat. prasowe/AŚ

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.