Section50
Section00
Noel i Liam Gallagher
Noel i Liam Gallagher, foto: Jill Furmanovsky/mat. prasowe
14.10.2020

"Wonderwall" z miliardem odtworzeń na Spotify

Legendarny singiel przekroczył magiczną barierę.

Największemu hitowi kultowej grupy Oasis właśnie stuknął miliard odtworzeń w serwisie Spotify! Pochodzący z 1995 roku singiel, który zadebiutował na drugim miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii osiągnął magiczny próg chwilę po 25. urodzinach płyty "(What's The Story) Morning Glory?". Co więcej, jest to pierwszy utwór z lat 90. któremu udało się tego dokonać!

By uczcić ćwierćwiecze legendarnej płyty, zespół postanowił wydać specjalną winylową edycję albumu. Efekt? Krążek znajduje się obecnie na trzecim miejscu zestawienia najchętniej kupowanych albumów w Wielkiej Brytanii oraz na pierwszym, jeśli mowa o samych winylach. Wspomniane trzecie miejsce jest najwyższą pozycją "(What's The Story) Morning Glory?" od 1996 roku.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.