Section50
Section00
15.10.2020

Nagrody Billboard Music Awards rozdane

Poznajcie tegorocznych zdobywców prestiżowych statuetek.

Dziś w nocy rozdano zaliczane do najważniejszych nagród muzycznych w Stanach Zjednoczonych - Billboard Music Awards. W 30. urodziny tego wyróżnienia szczęście najbardziej uśmiechnęło się do Post Malone'a, który zgarnął aż dziewięć statuetek. Za nim znalazł się Khalid z pięcioma wyróżnieniami, a także Billie Eilish, Lil Nas X i Jonas Brothers (po 3 nagrody). Za najlepszy album rockowy uznano "Fear Inoculum" od Tool.

Poniżej znajdziecie listę zwycięzców w najważniejszych kategoriach:
Najlepszy artysta: Post Malone
Najlepszy nowy artysta: Billie Eilish
Wyróżnienie specjalne: Harry Styles
Najlepsza artystka: Billie Eilish
Najlepsza grupa/duet: Jonas Brothers
Najlepszy artysta w streamingu: Post Malone
Najlepiej sprzedający się artysta: Lizzo
Najlepszy artysta radiowy: Jonas Brothers
Najlepsza trasa: Pink
Najlepszy artysta w sieci: BTS
Najlepszy artysta rap: Post Malone
Najlepszy męski artysta rap: Post Malone
Najlepsza artystka rap: Cardi B
Najlepszy artysta rock: Panic! At The Disco
Najlepszy rap album: Post Malone - "Hollywood’s Bleeding"
Najlepszy rock album: Tool - "Fear Inoculum"
Najlepszy utwór w streamingu: Lil Nas X i Billy Ray Cyrus - "Old Town Road"
Najlepiej sprzedający się utwór: Lil Nas X i Billy Ray Cyrus - "Old Town Road"
Najlepszy utwór radiowy: Jonas Brothers - "Sucker"
Najlepszy utwór w duecie/grupie: Shawn Mendes i Camila Cabello - "Senorita"

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.