Section50
Section00
Bonobo
Bonobo, foto: Benjamin Hardman/Universal/mat. prasowe
19.10.2020

Bonobo gościem Ólafura Arnaldsa

"Loom" zapowiada nowy album islandzkiego muzyka.

Ólafur Arnalds wydał singiel "Loom" nagrany z niesamowitym Bonobo. Utwór pochodzi z najnowszego albumu islandzkiego multiinstrumentalisty, "some kind of peace", który ukaże się 6 listopada nakładem Mercury KX, gdzie pojawią się także: pierwszy singiel "Back To The Sky" z udziałem wokalistki JFDR, utwory "We Contain Multitudes" oraz "Woven Song" (do którego ukazał się ostatnio spektakularny teledysk), jak również efekt współpracy z Josin.

Utwór "Loom" z zachwycającym wideo wyreżyserowanym przez Neelsa Castillona to zderzenie światów Bonobo i Ólafura.

- "Loom" był jednym z utworów, nad którym pracowaliśmy razem w czasie spędzonym wspólnie w Islandii. To był dla mnie prawdziwy zaszczyt móc tworzyć z Ólafurem - przyjacielem i kimś, kogo bardzo podziwiam - opowiada o współpracy Bonobo.

"some kind of peace" - lista utworów:
1. Loom feat. Bonobo
2. Woven Song
3. Spiral
4. Still / Sound
5. Back To The Sky feat. JFDR
6. Zero
7. New Grass
8. The Bottom Line feat. Josin
9. We Contain Multitudes
10. Undone


mat. prasowe/AŚ

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.