Section50
Section00
Ela Minus
Ela Minus, foto: YouTube.com/Ela Minus
20.10.2020

Ela Minus prezentuje "dominique"

Singiel pochodzi z nadchodzącego debiutu artystki.

Pochodząca z Kolumbii Ela Minus opublikowała właśnie singiel "dominique". Utwór pochodzi z albumu "acts of rebellion" - oficjalnego wydawniczego debiutu artystki tworzącej muzykę elektroniczną.

"acts of rebellion" ukaże się już w ten piątek 23 października nakładem Domino Recording. Całość została nagrana w mieszkaniu Minus na Brooklynie. Przed opublikowanym dziś singlem "dominique" otrzymaliśmy od artystki trzy muzyczne zapowiedzi krążka: "megapunk", "they told us it was hard, but they were wrong" oraz "el cielo no es de nadie".

Ela Minus to urodzona w Kolumbii multiintrumentalistka i wokalistka, która swoją twórczość opiera na syntezatorach. Jako nastolatka grała na perkusji w zespole hardcore'owym. Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych uczęszczała do Berklee College of Music, gdzie szkoliła się w grze na perkusji jazzowej i projektowaniu syntezatorów. Bogate doświadczenie zaszczepiło w niej chęć głębokiej eksploracji najróżniejszych dźwięków.


BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.