Section50
Section00
Public Enemy
Public Enemy, foto: Eitan Miskevich/mat. prasowe/Def Jam
11.11.2020

Nowy animowany teledysk Public Enemy

Zespół oddaje hołd MCA i Jam Master Jayowi.

W sieci pojawił się właśnie nowy teledysk Public Enemy. Zespół postanowił podzielić się animacją przygotowaną na potrzeby utworu "Public Enemy Number Won". W animowanym wideo zobaczyć możemy postacie Beastie Boys oraz członków Run-DMC. Sam utwór pochodzi z wydanego we wrześniu piętnastego studyjnego albumu nowojorskiego składu zatytułowanego "What You Gonna Do When the Grid Goes Down?".

- Ten kawałek to hołd dla "Public Enemy No. 1". Beastie Boys i Run-DMC grali ten numer non-stop, a Rick Rubin regularnie odwiedzał nas i namawiał, byśmy wstąpili w szeregi Def Jam. Jest to nasze wspomnienie tamtych czasów - mówi o teledysku Chuck D.

Warto przypomnieć, że "What You Gonna Do When the Grid Goes Down?" jest oficjalnym powrotem kultowej formacji pod skrzydła Def Jam. W nowym teledysku nie brak archiwalnych zdjęć i ilustracji, a całość wieńczy wspomnienie zmarłych Jam Master Jaya z Run-DMC i MCA z Beastie Boys.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.