Section50
Section00
Alice Cooper
Alice Cooper, foto: Rob Fenn/mat. prasowe
16.11.2020

Alice Cooper zapowiedział nowy album

"Detroit Stories" ukaże się na początku przyszłego roku.

Amerykański weteran rocka, Alice Cooper, powraca! Artysta zapowiedział, że już na początku przyszłego roku ukaże się jego nowy solowy krążek zatytułowany "Detroit Stories". Album swoją premierę będzie miał 26 lutego. W miniony piątek Cooper zaprezentował też pierwszy singiel - "Rock & Roll".

Jak wskazuje tytuł, płyta będzie muzycznym hołdem artysty dla rodzinnego miasta, w którym stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki na przełomie lat 60. i 70.

- Detroit było w tych latach stolicą heavy rocka. Jednego weekendu w Eastown mogłeś zobaczyć na żywo mnie, Teda Bugenta, The Stooges czy The Who i to wszystko za cztery dolce! W następny weekend mogłeś już szykować się na występy MC5, Small Faces albo Fleetwood Mac. Nie mogłeś być soft-rockowcem - twój tyłek byłby skopany - opowiada Cooper.

Nad "Detroit Stories" Alice Cooper pracował z legendarnym producentem, Bobem Ezrinem, który zna się z artystą nie od wczoraj. Przy tworzeniu płyty wsparli ich inni artyści powiązani z Detroit, m.in. Wayne Kramer (MC5), Johnny "Bee" Badanjek (Detroit Wheels), Paul Randolph i The Motor City Horns.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.