Section50
Section00
Mac DeMarco
Mac DeMarco, foto: Kiera McNally/Universal Music
16.11.2020

Mac DeMarco gościem w nowym utworze Myda

"Moving Men" zapowiada nową płytę francuskiego producenta.

Mac DeMarco połączył siły z francuskim producentem muzyki dance - Mydem. Efektem tego połączenia jest przewesoły taneczny numer "Moving Men". Singiel jest zapowiedzią nadchodzącej płyty Myda zatytułowanej "Born A Loser". Wydawnictwo ukaże się na początku 2021 roku nakładem Ed Banger Records. Koniecznie sprawdźcie zakręcony klip do nowego utworu:

Drogi obu panów po raz pierwszy przecięły się kilka lat temu podczas jednego z paryskich koncertów DeMarco, na którym zapoznali ich Gaspard Auge oraz Busy P. Back. Do współpracy doszło jednak dopiero w marcu tego roku.

- Myd był akurat w Los Angeles i wpadł do mnie na wieczór. Wtedy też napisał piosenkę o facetach od przeprowadzek (ang. "moving men"). Gość przypomina mi jakiegoś ptaka. Bardzo go polubiłem - półżartem komentuje współpracę Mac DeMarco.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.