Section50
Section00
Tricky
Tricky, foto: mat. prasowe
17.11.2020

Tricky wraca z niezapowiedzianą EP-ką

"Doorway" już na streamingach.

Tricky, duma Bristolu i pionier trip-hopu powraca! Nie trwało to długo, bo od wydania ostatniego albumu minęły nieco ponad dwa miesiące, a sam powrót to EP-ka, na którą składają się trzy remiksy, ale nie będziemy narzekać.

Na "Doorway EP" znajdziemy odświeżone wersje kawałka "I'm in the Doorway", który trafił na ostatni album współtwórcy Massive Attack zatytułowany "Fall to Pieces". W remiksach Tricky umieścił ścieżki wokalne przesłane mu przez dwójkę innych artystów. Muzyk najpierw podjął współpracę z Brazylijką LOUISE, która nagrała swoje partie... telefonem. W drugim numerze usłyszymy głos Marsa Blackbirda. Trzeci track to połączenie obu tych ścieżek.

EP-kę znajdziecie m.in. w serwisie Apple Music:

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.