Section50
Section00
Jay-Z
Jay-Z, foto: Robert Altman/Polaris/East News
07.12.2020

Posłuchaj playlisty Jaya-Z podsumowującej 2020

Raper opublikował 40 kawałków opisujących mijający rok.

Przyszedł grudzień, a wraz z nim - jak zwykle - czas podsumowań. Nie inaczej jest w branży muzycznej, gdzie wszelkiej maści magazyny i serwisy prześcigają się w zestawieniach tego, co najciekawsze. Do tego grona dołączają także muzycy. Do sieci trafiło właśnie muzyczne podsumowanie roku 2020 autorstwa Jaya-Z.

Dostępna wyłącznie w serwisie Tidal playlista Hovy, to muzyczna podróż po 2020, zachowująca chronologię wydarzeń w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Wśród utworów, dla których okładkę stanowi zdjęcie tenisistki Naomi Osaki w masce z wypisanym "George Floyd", znajdziemy utwory takich artystów jak Drake, The Weeknd, Nas, Freddie Gibbs, Jay Electronica, Lil Durk czy 2 Chainz. Łącznie na "2020 Vision" trafiło aż 40 kawałków. Posłuchajcie:

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.