Section50
Section00
Pop Smoke w klipie do utworu Dior
Pop Smoke w klipie do utworu "Dior", foto: YouTube.com/Pop Smoke
16.12.2020

Pop Smoke najpopularniejszym artystą na SoundCloud w 2020

Raper zdominował konkurencję na popularnej platformie muzycznej.

Serwis Music Business Worldwide opublikował dane podsumowujące działalność platformy SoundCloud w 2020. Jak podają dziennikarze MBW, portal w swojej bibliotece posiada 250 milionów utworów, a użytkownicy co miesiąc słuchają aż 12 milionów twórców (w tym DJ-ów, muzyków, producentów czy podcasterów).

Na tym większe uznanie zasługuje zatem zajęcie pierwszego miejsca w zestawieniu najchętniej słuchanych artystów przez Pop Smoke'a. Utwory tragicznie zmarłego w lutym tego roku rapera były łącznie odtwarzane ponad 191 milionów razy. Duża w tym zasługa ogromnego międzynarodowego sukcesu wydanej w lipcu pośmiertnej płyty "Shoot for the Stars, Aim for the Moon", która okazała się prawdziwym hitem.

- Tytuł najchętniej słuchanego artysty, to dowód naszej celebracji życia i twórczości Pop Smoke'a. Gwiazda brooklyńskiej sceny drill była kochana przez społeczność SoundCloud. Ta miłość trwa nadal - komentują przedstawiciele serwisu SoundCloud.

Pop Smoke zmarł 19 lutego 2020 roku w wyniku ran postrzałowych. Raper został napadnięty w swoim domu w Hollywood. Miał 20 lat.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.