Section50
Section00
Gojira
Gojira, foto: Travis Shinn/Roadrunners Records/mat. prasowe
17.02.2021

Nowy album Gojiri jeszcze w tym roku

Mamy też świeży singiel!

Francuska grupa Gojira właśnie zapowiedziała kolejny, długo oczekiwany album. Płyta "Fortitude" ukaże się 30 kwietnia nakładem Roadrunner Records. Wraz z ujawnieniem pierwszych szczegółów materiału otrzymaliśmy nowy singiel - kawałek "Born for One Thing". Utworowi towarzyszy teledysk, który znajdziecie już na kanale zespołu.

Gojira - Born For One Thing / YouTube: Gojira

- Musimy uczyć się uniezależniać od wszystkiego, zaczynając od dóbr materialnych. Posiadaj ich mnie, oddaj to, czego nie potrzebujesz, bo pewnego dnia wszyscy będziemy musieli odpuścić wszystko. Jeśli nie będziemy potrafić tego dokonać, to staniemy się duchami uwięzionymi między wymiarami - mówi o przesłaniu "Born for One Thing" lider zespołu, Joe Duplantier.

"Fortitude" będzie siódmym studyjnym albumem w dorobku Gojiri i pierwszym od czasu premiery świetnego "Magma" z 2016 roku. Póki co zespół wciąż planuje support na letniej trasie koncertowej Deftones. Czy dojdzie do niej w obecnej sytuacji pandemicznej? Trzymamy kciuki.

"Fortitude" - lista utworów:
01. Born for One Thing
02. Amazonia
03. Another World
04. Hold On
05. New Found
06. Fortitude
07. The Chant
08. Sphinx
09. Into the Storm
10. The Trails
11. Grind

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.