Section50
Section00
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne, foto: Shutterstock.com/PrinceOfLove
15.02.2021

Muzyk z Florydy stworzył gitarę z... kości własnego wujka

Mem "Florida man" ciągle aktualny.

Najwięksi wirtuozi gitarowego grania bardzo często z dumą i wielkim sentymentem traktowali swoje wyjątkowe customowe egzemplarze "wioseł". Tworzący metal muzyk używający pseudonimu Prince Midnight poszedł o krok dalej.

Mieszkający w Tampie na Florydzie gitarzysta do stworzenia własnego wyjątkowego instrumentu użył... kości zmarłego wuja. W ten sposób powstał "Skelecaster" - prawdopodobnie jedyna na świecie gitara składająca się w większości z ludzkiego szkieletu.

Wuj Filip zmarł w 1996 roku w wypadku motocyklowym w Grecji. Ciało 28-letniego mężczyzny najpierw zostało przekazane jednej z uczelni wyższych w celach naukowych, by w końcu spoczęło na cmentarzu. Szczątki spędziły w Grecji ponad 20 lat, aż Prince Midnight stwierdził, że... nie ma zamiaru dłużej opłacać kosztów związanych z utrzymaniem grobu narzuconych przez Greków.

- To szkielet mojego ukochanego wuja Filipa. Był zapalonym metalowcem i gitarzystą, a teraz nadal daje czadu po śmierci - opowiada Prince Midnight, który kości zmarłego połączył z gitarą Fender Telecaster.

YouTube: Prince Midnight

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.