Section50
Section00
Okładka albumu Drill Prawda Kumple Kaczego
Okładka albumu "Drill Prawda Kumple" Kaczego, foto: mat. promocyjne
23.02.2021

Pierwszy singiel z solowego debiutu Kaczego

Filar polskiej sceny rap w końcu z solówką.

Jeden z pionierów rapu w Polsce, Kaczy, w końcu wyda swój solowy materiał. Raper, który współtworzył legendarny "Skandal" Molesty oraz działał w duecie Proceder z Chadą właśnie opublikował pierwszy singiel z płyty "Drill Prawda Kumple". W utworze "Wartości" gościnnie udzielili się Nizioł oraz Kabe.

Pierwsza solowa płyta w dorobku Marka wydana zostanie przez Step Records - wytwórnię, w której przez lata najważniejszym artystą był zmarły przyjaciel Kaczego, Chada. Premierą krążka zaplanowano na 16 kwietnia.

- Pisząc teksty, staram się opisywać moje, obfite w wiele skrajnych emocji, życie lub historie osób z najbliższego otoczenia: przyjaciół, a także wrogów. Nie chcę i nigdy nie będę rapować o blichtrze, hajsie i szybkich furach – to tylko fałszywa atrapa, która nie wnosi nic do tak ważnej dla mnie kultury. 100% mnie w tekstach, nigdy nie usłyszycie ode mnie ani jednego kłamstwa na bicie - mówi o "Drill Prawda Kumple" Kaczy.

Artysta zdradza też, że na albumie w całości wyprodukowanym przez Szweda usłyszymy wielu gości. Czekamy na kolejne szczegóły płyty.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.