Section50
Section00
Noel i Liam Gallagherowie
Noel i Liam Gallagherowie, foto: Jill Furmanovsky/Oasisnet.com/mat. prasowe
18.03.2021

Liam i Noel Gallagherowie zakładają wspólne studio filmowe

Skłóceni bracia łączą siły w nowym przedsięwzięciu.

Bracia Gallagher, którzy dali brytyjskiej scenie jeden z jej największych rockowych zespołów, zarejestrowali właśnie wspólne studio filmowe. Liderzy Oasis, którzy są ze sobą skłóceni od momentu rozpadu zespołu w 2009 roku, założyli firmę, która zajmować się ma produkcją filmów. Jak donosi The Sun, Gallagherowie widnieją jako dwaj z trzech dyrektorów przedsięwzięcia. Trzecim jest Alec McKinlay, przez lata współpracujący z rodzeństwem.

- Jeśli będą obsadzać mnie w filmach, to wykreują sobie wielką gwiazdę. Przecież znacie LG (Liama Gallaghera - przyp. red.) - napisał na swoim Twitterze młodszy z braci.

W branży krążą pogłoski o tym, że powstałe studio ma skupić się na stworzeniu filmu opowiadającego historię pionierów britpopu. Braci do tego kroku skłonić miały sukcesy takich obrazów jak "Bohemian Rhapsody" czy "Rocketman".

Zobaczylibyście filmową adaptację historii Oasis?

Oasis - Wonderwall / YouTube: Oasis

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.