Section50
Section00
Brodka
Brodka, foto: Marcin Kempski/PIAS/mat. prasowe
24.03.2021

Szczegóły nowego albumu Brodki

"BRUT" ukaże się już w maju.

Na początku miesiąca Brodka opublikowała długo oczekiwany singiel z nadchodzącego studyjnego albumu. Świetny "Game Change" zapowiada płytę "BRUT", która ukaże się już 28 maja. Wraz z datą premiery artystka podała również listę utworów, które trafią na jej piąty krążek, a także podzieliła się jego okładką.

- "BRUT", to coś wytrawnego, surowego, bez lukru. To także odwołanie do brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń - czytamy w przedpremierowych zapowiedziach.

Brodka - Game Change / YouTube: Brodka

Na nową płytę Brodki przyszło nam czekać niemal równo 5 lat. Właśnie 13 maja 2016 roku ukazał się album "Clashes". Tamten krążek nagrany został w Los Angeles. Tym razem artystka materiał zarejestrowała w Londynie, w studiu Flesh and Bone, w którym swoją muzykę nagrywali m.in. tacy twórcy jak Depeche Mode, Neneh Cherry, Lana Del Rey czy Rita Ora. Całość procesu nadzorował Oli Bayston.

- To bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta "BRUT" przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90tych, w odważnym i nowoczesnym wydaniu - mówi artystka. - W lockdownie zbierałam dźwięki i słowa, które były mi potrzebne, żeby zrobić nową płytę. To był bardzo kreatywny czas, izolacja stała się moim sprzymierzeńcem, pomagała mi w skupieniu - dodaje.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Brodka Official (@missbrodka)

Okładka płyty "BRUT" / Instagram: @missbrodka

"BRUT" - lista utworów:
01. Come To Me
02. Game Change
03. Hey Man
04. Imagination
05. Falling Into You
06. You Think You Know Me
07. Fruits
08. In My Eyes
09. The World Is You
10. Chasing Ghosts
11. Sadness

Więcej o swoim nowym materiale Brodka opowiedziała na naszej antenie Damianowi Sikorskiemu.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.