Section50
Section00
Dua Saleh
Dua Saleh, foto: Jeff Wheeler/Zuma Press/Forum
22.04.2021

Dua Saleh z nowym singlem i klipem

Sprawdźcie "signs".

W sieci wylądował właśnie najnowszy singiel Dua Saleh zatytułowany "signs". Do utworu powstał intrygujący czarno-biały teledysk stworzony przez Bradena Lee, który zobaczyć możecie już na YouTube.

Dua Saleh - signs / YouTube: Dua Saleh

Utwór "signs" swoją premierę miał jeszcze w zeszłym tygodniu. Teraz otrzymujemy do niego oprawę wizualną. Nad warstwą muzyczną kawałka pracowali Stint oraz Tim Suby. Inspiracją do powstania tego numeru była astrologia oraz cechy przypisane każdemu ze znaków zodiaku.

Ostatnim wydawnictwem Dua Saleh jest wydana w 2020 EP-ka "ROSETTA". Na krążku znalazło się sześć utworów, w tym popularny "cat scratch". W październiku Saleh usłyszeć mogliśmy w utworze "Bloodrush" Andrew Brodera z Fog, na którym towarzyszył im Denzel Curry.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.