Section50
Section00
Festiwal Burning Man
Festiwal Burning Man, foto: Pixabay
28.04.2021

Burning Man 2021 odwołany

Popularny festiwal nie odbędzie się w tym roku.

Po raz drugi z rzędu festiwal Burning Man został odwołany. Powodem jest oczywiście jest trudna sytuacja pandemiczna. Informację przekazał szef wydarzenia, Marian Goodell, zapewniając jednocześnie, że przyszłoroczna edycja powróci "ze zdwojoną siłą".

- Wszyscy wiemy, że w tym roku potrzeba socjalizacji jest najsilniejsza od lat i zdajemy sobie sprawę, że "burnersi" są w tym najlepsi. Wiemy też jednak, że pandemia jeszcze się nie skończyła. Wysłuchaliśmy opinii naszych stałych gości i jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za ogrom pracy, jaką włożyli w przygotowania do tegorocznego wydarzenia. Musieliśmy jednak podjąć bardzo trudną decyzję w oparciu o najbardziej precyzyjne dostępne prognozy. Skupiamy się na gromadzeniu energii na spotkanie w Black Rock City w 2022 - czytamy w komunikacie Goodella.

Burning Man 2021 miał rozpocząć się 26 sierpnia i potrwać aż do 3 września. Zamiast tego najwierniejsi fani będą mogli śledzić specjalne wydarzenie on-line. Odbędzie się ono w dniach 21 sierpnia - 5 września.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.