Section50
Section00
Małach
Małach, foto: Weronika Ławniczak/Papaya Films/Sony Music Polska/mat. prasowe
28.04.2021

Kukon gościem w nowym numerze Małacha

Raper zapowiada nowy album.

Niemal rok po premierze płyty "Bartek, Małach powraca z nowym materiałem. Właśnie dziś raper opublikował pierwszy utwór z albumu "BYQ". Gościem w pierwszym singlu zatytułowanym "Obdrapany marmur" jest Kukon. Klip do wspólnego numeru możecie już zobaczyć na kanale Małacha.

Małach feat. Kukon - Obdrapany marmur / YouTube: Małach

- Podczas gdy na poprzedniej płycie można było usłyszeć rozliczenie Bartka z przeszłością, tak na nowym krążku artysta wraca całkowicie "odrodzony". Wróciła charyzma, z której Małach znany był przy realizacji poprzednich solowych albumów jak i materiałów nagranych wspólnie z Rufuzem, a która odrobinę przygasła na poprzedniej płycie przez problemy osobiste rapera. Nowe kawałki mają dużo więcej "pazura", przez co płyta jest zdecydowanie mocniejsza zarówno pod względem lirycznym, jak i muzycznym - czytamy w opisie albumu "BYQ".

Co ciekawe, połowa nadchodzącej płyty została wyprodukowana przez samego Małacha. Producentami-gośćmi są PSR, Chris Carson oraz 2check.

Premiera "BYQ" zaplanowana jest na 3 września.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.