Section50
Section00
Lana Del Rey
Lana Del Rey, foto: Universal Music/mat. prasowe
25.05.2021

Trzy nowe utwory Lany Del Rey

Ósmy studyjny album wokalistki coraz bliżej.

Po sukcesie siódmego albumu "Chemtrails Over The Country Club", Lana Del Rey wydaje trzy nowe utworu zapowiadający ósmy album studyjny. Wszystkie trzy single - "Blue Banisters", "Text Book" oraz "Wildflower Wildfire" - zostały napisane przez artystkę i nagrane w Los Angeles.

Lana Del Rey - Blue Bannisters / YouTube: Lana Del Rey

Lana Del Rey - Text Book / YouTube: Lana Del Rey

Lana Del Rey - Wildflower Wildfire / YouTube: Lana Del Rey

Album "Blue Banisters" ukaże się już 4 lipca (Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych). Del Rey już wcześniej informowała, że następca "Chemtrails over the Country Club" powinien pojawić się na początku czerwca. Pierwotnie płyta miała nosić tytuł "Rock Candy Sweet", ale artystka postanowiła zmienić i ten "szczegół". Krótka przerwa wydawnicza zdaje się być odpowiedzią wokalistki na nieprzychylne komentarze, które pojawiły się wraz z premierą poprzedniej płyty. Magazyn Harper's Bazaar wytykał jej m.in. "przywłaszczanie kulturowe".

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.