Section50
Section00
ATLVNTA
ATLVNTA, foto: Zosia Zija, Jacek Pióro/Universal/mat. prasowe
27.05.2021

"Od jutra" - nowy singiel ATLVNTY

Duet wyrusza w poszukiwaniu krótkich uniesień.

Projekt ATLVNTA zajmuje miejsce Lilly Hates Roses i dzieli się ze słuchaczami trzecim singlem. Do sieci trafił właśnie utwór "Od jutra", któremu towarzyszy zmysłowy klip wyreżyserowany przez Marcina Gąskę.

ATLVNTA - Od Jutra / YouTube: ATLVNTA

- W refrenie luźno nawiązuję do estetyki filmów Paolo Sorrentino oraz jego pogoni za "Wielkim Pięknem" - mówi Kamil Durski, połowa duetu - które wydaje się być czymś zupełnie nierealnym i niedoścignionym.

Klip do "Od jutra" pełni rolę manifestacji prawa do kompletnej samoakceptacji bez względu na trendy czy przyzwyczajenia społeczne.

- Równie dobrze w klipie mogłoby wystąpić dwóch mężczyzn, albo para mieszana - mówi Kasia Golomska. - Po pierwsze jednak pary mieszane w naszym społeczeństwie są odbierane z dominującą rolą seksualną mężczyzny. Po drugie tu wcale nie chodzi o seks, a o seksualność. A po trzecie, to w końcu moja piosenka. Dlatego jesteśmy tu we dwie. Równe sobie. Pokazujemy swoją cielesność i zmysłowość na własnych zasadach - dodaje.

Ciekawi, co o nowo powstałym projekcie sądzą sami jego twórcy? Posłuchajcie rozmowy ATLVNTY z Ulą Kaczyńską.

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.