Section50
Section00
Till Lindemann
Till Lindemann, foto: Jens Koch/Universal Music/mat. prasowe
01.06.2021

Krwawy teledysk Tilla Lindemanna

Wokalista Rammstein dzieli się nowym singlem.

Till Lindemann, wokalista i frontman zespołu Rammstein, opublikował właśnie swój najnowszy solowy singiel "Ich hasse Kinder", do którego powstał również krwawy teledysk w reżyserii Sergheya Greya.

Till Lindemann - Ich hasse Kinder / YouTube: Till Lindemann

"Ich hasse Kinder" artysta zapowiedział jeszcze w zeszłym tygodniu, jako drugi solowy singiel w 2021. W kwietniu z kolei Lindemann opublikował rosyjskojęzyczny "Lubimyi gorod" - kompozycję po raz pierwszy wykonaną w 1939 roku przez Marka Bernesa.

Wokalista rozpoczął w tym roku całkowicie solową działalność, po tym, jak w 2020 pożegnał się z Peterem Tägtgrenem, z którym tworzył projekt Lindemann.

W międzyczasie Rammstein przygotowuje się do przyszłorocznej ogromnej trasy koncertowej, w ramach której odwiedzą kilkanaście krajów Europy oraz Stany Zjednoczone. Występ w Polsce zaplanowany jest na 16 lipca i odbędzie się na warszawskim PGE Narodowym.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.