Section50
Section00
Eric Cartman, postać z serialu South Park
Eric Cartman, postać z serialu "South Park", foto: mat. prasowe
08.06.2021

Eric Cartman śpiewający Linkin Park?

W sieci wszystko jest możliwe.

Tydzień po dołączeniu do społeczności TikToka, Fernando Ufret stał się viralem, dzięki swoim niecodziennym coverom, w których śpiewa głosem... Erica Cartmana z kultowej kreskówki dla dorosłych - "South Park".

Ufret pierwsze wideo dodał 28 maja. W publikacji użytkownik śpiewa "Material Girl" Madonny. Jeszcze tego samego dnia na jego kanale wylądował cover "Good Riddance" Green Day... i serwis oszalał. TikTok w kilka dni odtworzył numer milion razy, a sam gitarzysta-amator zaczął otrzymywać setki próśb o kolejne interpretacje znanych kompozycji.

I tak na jego profilu znajdziecie "south parkowe" "Otherside" Red Hot Chili Peppers, "In The End" Linkin Park czy "Enter Sandman" Metalliki.

Sam Fernando od kilku lat publikuje akustyczne covery na swoim kanale na YouTube i wychodzi mu to naprawdę nieźle, ale dopiero wariacje z głosem Cartmana wystrzeliły jego twórczość do szerokiego grona.

Jeśli potrzebujecie uśmiechu - sprawdźcie covery Ufreta.

@fernandoufret

Cartman sings Otherside! ##FernandoUfret ##Cartman ##CartmanSings ##CartmanCovers ##Music ##Guitar ##TikTokCovers ##Otherside ##RHCP @tonewoodamp

♬ original sound - FernandoUfret

  

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.