Section50
Section00
Szczyl
Szczyl, foto: Sony Music Polska/mat. prasowe
09.06.2021

"Polska Floryda" - szczegóły debiutu Szczyla

Młody raper publikuje nowy singiel.

"Polska Floryda" - taki tytuł nosić będzie oficjalny debiut wydawniczy Szczyla, jednego z najbardziej obiecujących młodych graczy w polskim rapie. To oczywiste nawiązanie do Trójmiasta, z którego pochodzi artysta. Wraz z tym "drobnym" szczegółem raper dzieli się kolejnym singlem zapowiadającym wydawnictwo. "Hiphopkrytę", za produkcję którego odpowiada Magiera znajdziecie już na streamingach, a na YouTube dodatkowo obejrzycie świetny klip w reżyserii Krzyśka Grajpera.

Szczyl - Hiphopkryta / YouTube: Szczyl

Szczyl to dwudziestoletni reprezentant Gdyni. Pierwszą rozpoznawalność przyniósł mu utwór "Druga dekada", który zapewnił mu udział w akcji SBM Starter. Wypuszczane podczas niej debiutanckie single "Banda" i "Toast Toast" osiągnęły milionowe wyświetlenia.

Po zakończeniu akcji Szczyl dołączył do wytwórni Sony, w której wyda swój debiutancki album. Dzisiejsza premiera to drugi singiel zapowiadający krążek. Pierwszym był numer "Anastazja" nagrany wspólnie z Tymkiem.

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.