Section50
Section00
Metallica
Metallica, foto: Universal Music/mat. prasowe
24.06.2021

Metallica świętuje 30-lecie "The Black Album"

Reedycja i specjalne wydawnictwo w drodze!

12 sierpnia minie dokładnie 30 lat od wydania przełomowego "Czarnego albumu" Metalliki. Zespół postanowił uczcić jubileusz krążka, który na nowo zdefiniował twórczość grupy i dał jej przepustkę do świata największych gwiazd muzycznego mainstreamu specjalnym zremasterowanym wydaniem "The Black Album". To jednak nie wszystko! Formacja z Kalifornii nawiązała współpracę z wieloma innymi artystami, czego efektem będzie składanka 53 (!) coverów popularnych kawałków z "Czarnego albumu".

Kto udzielił się na "The Metallica Blacklist"? Przekrój artystów jest niesamowity. Na specjalnym albumie usłyszymy m.in. IDLES, The Neptunes, Maca DeMarco, Kamasi Washingtona, Corey Taylora czy Miley Cyrus.

Premiera "The Black Album" w zremasterowanej wersji oraz "The Metallica Blacklist" zaplanowana jest na 10 września (fizyczne i cyfrowe wydanie "The Black Album" oraz cyfrowe wydanie "The Metallica Blacklist"). Fizyczna wersja "Blacklist" trafi do sprzedaży 1 października. 100% zysków ze sprzedaży "The Metallica Blacklist" trafi do 52 organizacji charytatywnych.

Już teraz możemy posłuchać pierwszej zapowiedzi "The Metallica Blacklist". W sieci wylądował bowiem cover "Nothing Else Matters" w wykonaniu Miley Cyrus, WATT, Eltona Johna, Yo-Yo Ma, Roberta Trujillo i Chada Smitha.

Miley Cyrus feat. WATT, Elton John, Yo-Yo Ma, Robert Trujillo, Chad Smith - Nothing Else Matters / YouTube: Miley Cyrus

 

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.